top of page
WhatsApp Image 2021-08-21 at 22_edited_edited.jpg

Cevdet Yıldız Sensei

7. Dan

1966 yılında Türkiye'de doğdu.  Aikido disiplini ile 1989 yılında uzakdoğu savaş sanatlarına karşı olan ilgisi nedeniyle başladı. O yıllarda Aikido Spor Merkezi adını taşıyan ilk  dojosunda Yusuf Akyurt (5. Dan) ile çalışmalarıma başladı. Başladığı günden bu zamana çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdü. Bu zaman zarfında  bir çok yerli ve yabancı hocalarla çalışma fırsatı yakalayan Cevdet Sensei (İshi  Hachi Sensei 8. Dan-Yoshuno Sensei 7. Dan-Kenji Kumagai Sensei 7. Dan-Nagai Sensei  6. Dan-Kanazawa Sensei 6. Dan- Tanaka Sensei 4. Dan) 2000 yılından itibaren Nebi Vural Sensei ile Aikido-Avrasya çatısı  altında  çalışmalarını  sürdürmektedir.

 

32 yıllık Aikido hayatının yaşantısına kattıklarını paragraflarla anlatamayacağını ifade eden Cevdet Sensei  "Ancak bize bir soru sorulduğunda bildiklerimizi paylaşabiliriz" diyerek Aikido disiplinini özetliyor ve devam ediyor "Yalnız hayatta kaldığımız müddetçe yani Aikido'yu yaşadığımız müddetçe öğrenmeye devam edeceğimi özellikle vurgulamak isterim. Çünkü bilgilerimizi paylaşırsak bu sanatı yaşatır ve daha geniş kitlelere ulaştırabiliriz." 

2020 senesinde kendisinin de ilk dojosu olan Aikido Spor Merkezi'ni ismen yaşatabilmek için dojosunu sadece Aikido Sanatı ve arakesitinde yer alan diğer savaş sanatları için kurduğu yeni dojosunu açmıştır ve 32 yıllık bilgi birikimini öğrencilerine aktarmaktadır.

bottom of page