1966 Kargı doğumlu olan Cevdet Yıldız, Aikido ile 1989 yılında kardeşi sayesinde tanışmıştır.

 

Uzakdoğu savaş sanatlarına karşı olan ilgisi nedeniyle bir sanat arayışına giren ve bu süre içinde AİKİDO ile tanışan Cevdet Yıldız, ilk çalışmalarına AİKİDO SPOR MERKEZİ adını taşıyan dojoda Yusuf AKYURT (5. Dan) ile başlamıştır.

 

Bugün sahip olduğu bir çok şeyi Aikido’ya  borçlu olduğunu her fırsatta yineleyen Cevdet Yıldız, ilk günden beri çalışmalarını aralıksız olarak devam ettirmektedir.

 

Bu zaman zarfında  bir çok yerli ve yabancı eğitmenlerle çalışma fırsatı da  yakalamış ve (İshi  Hachi Sensei 8. Dan, Yoshuno Sensei 7. Dan, Kenji Kumagai Sensei 7. Dan, Nagai Sensei  6. Dan, Kanazawa Sensei 6. Dan, Tanaka Sensei 4. Dan) 2000 yılından beri de Sayın Nebi VURAL Sensei (7. Dan) ile Aikido-Avrasya çatısı  altında  çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

 

 

 

"...25 yıllık AİKİDO hayatımın  artı veya eksilerini bir paragrafta anlatmak mümkün değil tabii ki, ancak bir soru sorulduğunda bildiklerimizi sizlerle paylaşabiliriz. Hayatta olduğumuz müddetçe yani AİKİDO’yu yaşadığımız müddetçe öğrenmeye devam edeceğimi özellikle vurgulamak isterim. Çünkü bilgilerimizi paylaşırsak bu sanatı yaşatır ve daha geniş kitlelere ulaştırabiliriz."

cevdet yILDIZ

DOJO

Cevdet yIldIZ

6. dan

agatsu

GERÇEK ZAFER, KİŞİNİN KENDİSİNE KARŞI KAZANDIĞI ZAFERDİR

正勝吾勝 - Masakatsu Agatsu

 

ALL RIGHTS FOR THE PHOTOES RESERVED TO SEIER&SELERS

designed by Aykut SENGUL