DOJO

agatsu

GERÇEK ZAFER, KİŞİNİN KENDİSİNE KARŞI KAZANDIĞI ZAFERDİR

Aikido’ya başlamadan önce diğer birçok savaş ve savunma sanatını inceledim. Ancak ilk kez Aikido antrenmanını izlediğimde aradığımı bulduğumu hissettim. Aikido’nun bir savaş sanatı olmaktan öte bir disiplin sanatı olduğunu, insanın kendisini geliştirmesi için bir araç olduğunu gördüm. Bu nedenle Aikidoyu bir uğraş, hobi veya spor olarak algılamıyorum; bir yaşam biçimi olarak kabul ediyorum.

I decided to start Aikido because even though I was a good and strong kickboxer and Muay Thai fighter, I still have the issue that I am female and naturally am not as strong as other men. In Aikido it doesn't matter how strong you are, so it is a lot more beneficial for people of all sizes and strength.

The reason I started AgatsuDojo was due to the fact that other dojos' classes which I had tried were too slow and boring. Cevdet Sensei allows all levels to try the moves and understands that variety is important to keep people's interest.
 

 

AYKUT ŞENGÜL

 

1983 İzmir - Dış Ticaret

(Satış Pazarlama Uzm.)

Aikido başlangıç tarihi : 2005

Derecesi : 1. (Sho) Dan

M. UYANIŞ ÖCAL

 

1979 İstanbul - Satış Pazarlama Yöneticisi

Aikido başlangıç tarihi : 2010

Derecesi : I. (Sho) Dan

 

Çocukluk yıllarımda Taekwon-do ile başladığım uzak doğu sporlarına, gerek felsefesi, gerek ise estetikliği ile ayrı bir yeri olan Aikido ile devam ediyor olmak benim için çok mutluluk verici bir uğraş. İnsanın bedeni kadar ruhunu da en güzel şekilde eğitme olanağı sağlayan bu disiplini herkese tavsiye ederim.

CAN KUTAL

 

1970 Almanya – Yatırım Danışmanı
Aikido başlangıç tarihi : 2009
Derecesi : I. (ik) Kyu


Gençlik yıllarımda Uzakdoğu sporlarından Karate’ye gönül verip 1.Dan
seviyesine ulaşıp ara verdiğim bu spor sonrasında hem felsefesini merak ettiğim hem de disiplin sanatı olan Aikido’ya başladım. Savaşmaktan çok her hareketi ile Sanata dönüştüren aynı zamanda düşündüren, geliştiren ve iş yaşamımdada gerçekten faydalarını gördüğüm bu sporu herkese tavsiye ederim.

正勝吾勝 - Masakatsu Agatsu

 

ALL RIGHTS FOR THE PHOTOES RESERVED TO SEIER&SELERS

designed by Aykut SENGUL

ERDEM AKYAZILI

 

1979 İstanbul - Araştırma görevlisi

Aikido başlangıç tarihi: 1999
Derecesi: 3.(San) Dan

 

JANE CHATTERTON

 

1982  Leicestershire, İngiltere - Öğretmen

Aikido başlangıç tarihi : 2014

Derecesi : 5 Kyuu

 

Aikido sporunu ilk kez yabancı bir belgesel kanalı aracılığıyla tanıdım. Bir saldırı ve savunma sanatının bu kadar estetik olabileceği aklıma gelmezdi. Ayrıca felsefesi de çok etkileyiciydi. Bedenime ve de ruhuma çok şeyler katacağını düşünerek bu spora başladım

 

 DOĞAN YILDIRIM

 

1961 Ankara - Uzm. Tıp Doktoru (Genel Cerrahi)

Aikido başlangıç tarihi: 2005

Derecesi: 2. (Ni) Dan

Japon kültürü ve savunma sporlarına olan ilgim neticesinde Türkiye'de Aikido ve Dojo araştırmalarına başladım ve Aikido Budo Federasyonu içinde aradığımı buldum. İlk günden beri aynı heyecan ve azimle bu yolu hem fiziksel hem de zihinsel olarak takip etmek için elimden geleni yapıyorum. 

Bu süreç içerisinde de Aikido'nun hem özel hem de profesyonel iş hayatımda yadsınamayacak faydaları olduğunu görmek de AİKİDO'ya olan güven ve inancımı bir kat daha arttırıyor. 

ERİ TAKİYA

 

1990 Chiba, JAPONYA - Serbest Meslek

Aikido başlangıç tarihi : 2014

Derecesi : 6. Kyuu

日本では、書道は茶道など他の道は経験がありますが、私にとって武道にあたる合気道は身近にあるものでは無く、全くと言っていいほど興味がありませんでした。
しかし、12月にAnkaraで行われたセミナーを見学したとき、単純に”かっこいい。私もやりたい”と思いました。
もちろん他にも、日本の代表的な武道がトルコという他国でたくさんの人たちに愛されているのに、日本人の私が知らなくて恥ずかしくないのかという危機感を覚えたことや、日本の武術が他国でどのように伝えられているのか、どのように受け止めらているのかを自分自身で体験し、知りたいと思ったのもひとつです。
吾勝道場で合気道を初めて1ヶ月が経ち、最初は先生の技を真似をするので精一杯でしたが、
技の習得が目的では無い事を気付かされ、最近は合気道の目的である『精神』も意識しながら稽古をするように心がけています。
合気道の本来の目的である霊的進化ができるように、自分自身で感じられるように稽古に励みたいと思います。